Już za kilka dni, bo 18 listopada, w Pszczynie rozpocznie się cykl 4 spotkań. To pilotażowa wersja kursu samoobrony zorganizowana z inicjatywy Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. W organizację przedsięwzięcia zaangażował się Urząd Miasta i straż miejska. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla kobiet w każdym wieku.

Czwartkowe spotkania dla kobiet w Pszczynie

Kurs samoobrony będzie realizowany w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Katowicka 47). Na spotkania może przyjść kobieta w dowolnym wieku, gdyż program zajęć jest dostosowany do osób w każdym wieku i kondycji.

Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek od 18:00 do 20:00. W szkole warto zjawić się wcześniej, by zmienić codzienny strój na wygodne ubranie sportowe. Szkolne szatnie będą otwierane już o 17:30. Co najważniejsze, nie obowiązują zapisy na kurs. Masz ochotę, to po prostu przyjdź!

Dlaczego warto znać techniki samoobrony?

Mimo łatwego dostępu do erotycznych uciech, po Ziemi wciąż chodzą mężczyźni, którzy przemoc seksualną uznają za swoje hobby. W takim przypadku nie pomoże już nic: ani brak makijażu, ani workowate ciuchy, ani nawet brak prysznica. Kiedy mężczyzna chce napaść na kobietę, zrobi to, nawet jeśli nie zostanie w żaden sposób zachęcony. Dlatego prosimy wszystkich o zachowanie komentarzy typu „kobiety prowokują mężczyzn” dla siebie, gdyż nie mają one żadnego sensu.

Pszczyna to małe miasto, ale i w takich zdarzają się nieprzyjemne napaści. Zamiast więc zamykać się w domu lub wychodzić tylko w towarzystwie innych osób, warto nauczyć się prostych form samoobrony. Gwałciciele i złodzieje to z reguły osoby o słabej kondycji fizycznej, które uważają kobiety za łatwy cel. Warto im dać nauczkę.

Krótki kurs dla mieszkanek Pszczyny jest całkowicie bezpłatny i naprawdę warto z niego skorzystać. Chętne panie będą mogły wykupić sobie dodatkowe lekcje w Fundacji Pszczyńska Akademia Sztuk Walki im. Józefa Brudnego. Natomiast podstawy także wystarczą, by czuć się bezpiecznie poza domem.