Balony na ogrzane powietrze to jedna z największych podniebnych atrakcji. To świetna zabawa również dla osób, które obserwują widowisko z ziemi. Duże, kolorowe balony tworzą na niebie niecodzienny widok. Mieszkańcy Pszczyny będą mieli okazję podziwiać balony podczas II Zawodów Balonowych In The Silesian Sky. Wydarzenie zaplanowano na weekend rozpoczynający się 24 czerwca.

Trzydniowe widowisko

Pszczyna po raz pierwszy była organizatorem Zawodów Balonowych w zeszłym roku. Impreza okazała się dużym sukcesem, dlatego postanowiono zorganizować drugą edycję wydarzenia w roku obecnym. Przyznamy szczerze, że konkurencje, w których udział biorą mistrzowie latania balonem na ogrzane powietrze, są dość zaskakujące. Przede wszystkim zaskakujący jest sam fakt istnienia konkursu z udziałem balonów na ogrzane powietrze. Nie polega on bowiem na ocenie balonów, a prawdziwych sportowych konkurencjach, takich jak rzucanie do celu, czy pogoń za lisem (ta konkurencja po prostu tak się nazywa, nikt nie goni prawdziwych lisów). Zawody w zeszłym roku przyciągnęły nie tylko szeroką publiczność, ale także wielu zawodników z całej Europy. W tym roku prawdopodobnie będzie tak samo, a może nawet lepiej!

Gigantyczne balony widoczne w dzień i w nocy

Zawody bez wątpienia będą ciekawym wydarzeniem, które będzie można obserwować aż przez trzy dni. Impreza rozpocznie się w piątek 24 czerwca i zakończy w niedzielę 26 czerwca. Co najlepsze, poza dziennymi atrakcjami, będą również atrakcje nocne. Balony na ogrzane powietrze pojawią się na pszczyńskim niebie również w nocy, pięknie je oświetlając. Takie rzeczy można podziwiać niezwykle rzadko, zwłaszcza w Polsce. Warunki pogodowe dają ograniczone możliwości w organizowaniu tego typu imprez, dlatego każdy powinien skorzystać z czerwcowej imprezy! Upewnijcie się, że nie macie na te dni żadnych planów.