Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Słuchu i Wadami Wymowy, działające w Pszczynie, świętuje swoje 25-lecie. Z tej okazji została zorganizowana specjalna akcja charytatywna – koncert wybitnego zespołu Raz Dwa Trzy.

Przywódca grupy, Adam Nowak, wraz z resztą zespołu, przyciągnął do miejscowego kościoła ewangelickiego wielu miłośników muzyki. Charakterystyczne dla zespołu doskonałe wykonanie techniczne, twórcza pasja i entuzjazm do grania sprawiły, że koncert był prawdziwym wydarzeniem.

Cały dochód zebranej podczas koncertu kwoty ma szlachetny cel – będzie przeznaczony na rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia z Pszczyny. Potrzeby są ogromne, szczególnie jeśli chodzi o terapie rehabilitacyjne, zakup sprzętu oraz dofinansowanie procesorów mowy. Stowarzyszenie obecnie opiekuje się 35 osobami z powiatu pszczyńskiego i Czechowic-Dziedzic, prowadząc rehabilitację słuchu i mowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół, a także oferując bezpłatne diagnozy, specjalistyczne terapie i rehabilitację ruchową.

Wydarzenie to nie mogło się odbyć bez wsparcia Powiatu Pszczyńskiego. Na dodatek patronat nad koncertem objęła starosta pszczyńska, Barbara Bandoła.