W dniu 19.03., nastoletnia dziewczyna opuściła swój dom w godzinach porannych, a do nadejścia wieczoru nie powróciła, co uniemożliwiło wszelki kontakt z nią. Poszukiwania dziewczynki zakończono późnym wieczorem, kiedy to udało się ją odnaleźć.

Nie było żadnego kontaktu z dziewczynką od momentu, kiedy poranne słońce zaświeciło, a ona opuściła swoje miejsce zamieszkania. Funkcjonariusze Policji w Pszczynie przeprowadzili energiczne poszukiwania tej mieszkanki naszego powiatu. Informację o finalizacji akcji przekazała o godzinie 20:00 oficer prasowy Policji w Pszczynie, sierżant sztabowy Jadwiga Śmietana.

– Długość czasu poszukiwań 12-letniej dziewczynki, która opuściła domek porankiem i po której nie było żadnego śladu, wynosiła niecałe dwie godziny. Przez ten czas nie nawiązano z nią ani jednego kontaktu. Rodzice przepełnieni obawami poprosili o wsparcie Policję. Zaraz po tym, funkcjonariusze rozpoczęli operację poszukiwawczą. Głównym punktem ich działań było sprawdzenie wszystkich miejsc, które mogła odwiedzić zaginiona dziewczynka oraz ustalenie osób, które mogły ją zauważyć. Na szczęście, jeden z policyjnych patrolów dostrzegł zagubioną małą kobietę, która następnie została przekazana do opieki jej rodziny – oświadczyła rzeczniczka Policji w Pszczynie.

Zaginiona dziewczynka została odnaleziona bezpieczna i zdrowa.